Czy olej słonecznikowy może pomóc w regeneracji dziąseł?

Dzień dobry, czy plukajac usta olejem slonecznikowym, można wspomóc regeneracje dziasel i odsłonięte szyjki przyzebne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Płukanie jamy ustnej olejem słonecznikowym jest metodą niekonwencjonalną, która może być stosowana tylko w celu wspomagającym klasyczne leczenie dentystyczne. Bezwzględnie nie może ona zastępować leczenia u stomatologa. Sugeruję zatem wizytę u dentysty, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem.

Witam
Pojawiaja sie ostatnio doniesienia o dobrym wpływie na dziasla ale oleju kokosowego. Wszysko jst dopiero na etapie badan i doswiadczeń tak wiec niekt raczej nie zaleci takiego sposobu jako leczniczego.