Nieprzyjemny zapach z ust a wina dziąseł

Witam. Przebywam obecnie w Niemczech i Od 5 lat zmagam sie z nieprzyjemnym zapachem z ust oraz niesmakiem. Wedlug stomatologa i laryngologa, wszystko jest ok. Natomiast gastrolog odkryl refluks. Przepisywane przez 2 lata leki nic nie pomagaly, a problem caly czas sie pogarsza. Gdy sie budze mam cale usta, jezyk i dziasla pokryte nalotem a mycie zebow, plukanki i gumy tylko pogarszja sprawe. Czy moze to byc wina dziasel i jakie sa domowe sposoby na jak najszybsze pozbycie sie mojej zmory zyciowej

Witam, bez dokładnego obejrzenia stanu uzębienia, dziąseł trudno jest jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną Pana problemów. Proszę zwrócić uwagę na dokładne szczotkowanie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, proszę zacząć używać nitkę dentystyczną, przynajmniej raz dziennie, wieczorem przed myciem zębów. Palenie papierosów ma również niekorzystny wpływ na stan śluzówki a co za tym idzie nalot na języku i nieświeży oddech. Migdałki, schorzenia gastrologiczne, kamień nazębny, zapalenie dziąseł i wiele innych. Jest taki płyn do płukania jamy ustnej o nazwie Meridol Halitosis, tabletki do ssania Halitomin. Proszę spróbować. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

Szanowny Panie - proszę spróbować płukanie roztworem Azulanu 2-3 x dziennie. Jest to roztwór alkoholowy więc trzeba go rozcieńczyć.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Refluks jest przyczyną nieświeżego oddechu i trzeba skupić się na jego leczeniu. Co do dziąseł - konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, najlepiej u lekarza specjalizującego się w leczeniu chorób błony śluzowej ( periodontolog ).