Czy osoba która pomineła jedna tabletkę antykoncepcyjną powinna stosować dodatkowe zabezpieczenia przed ciążą?

Witam! Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne i mam pytanie związane właśnie z nimi. Przez 20 dni brałam je regularnie i zawsze o tej samej porze, jednak w 21 dzień(ostatni tej paczki) tabletka wyleciała mi z rąk i nie miałam możliwości zastąpienia jej tabletką z innej paczki.Podczas 7mio dniowej przerwy od brania hormonów jest się i tak chronionym, czy nie wzięcie 21-ej tabletki to zmieniło?Powinnam stosować dodatkowe metody antykoncepcji do rozpoczęcia nowej paczki? Pozdrawiam, Natalia

Jeśli to była ostatnia tabletka z opakowania, należy ten dzień liczyć jako pierwszy z siedmiu dni przerwy. Ochrona przed ciążą jest zachowana, jednak proszę pamiętać, że tabletkę z nowego opakowania powinna Pani przyjąc dzień wcześniej ( żeby przerwa nie wynosiła 8 dni, bo wtedy ochrona antykoncepcyjna będzie zdecydowanie obniżona).