Czy otwarta szyjka macicy jest normalnym objawem w przypadku zapłodnienia?

Witam. Mam pytanie. Chciałabym sie dowiedzieć czy jeśli doszło do zapłodnienia to szyja macicy może być otwarta? Tak mi sie wydaje, ze jest otwarta, ponieważ mogle w nią włożyć o wiele więcej niz opuszek palca. Dodam jeszcze, ze mam za sobą już drugi poród. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami