Zapłodnienie przez preejakulat a data zapłodnienia

Witam, mam pytanie odnośnie zapłodnienia. We wrześniu rzuciłam tabletki antykoncepcyjne, następnie doszło do pieszczot i penetracji jednak bez wytrysku. Wiem, iż jest podzielona opinia na temat ejakulatu i zawartości w nim plemników, ale dwa dni później doszło do pełnego stosunku (bez zabezpieczenia). Który z powyższych momentów jest najprawdopodobniej dniem zapłodnienia? Dodam, że oba przypadki były z różnymi partnerami.

Witam! Zdecydowanie większe ryzyko zapłodnienia wiąże się z pełnym stosunkiem niż stosunkiem przerywanym. Jak sama Pani zauważyła, opinie na temat zawartości plemników w preejakulacie bywają rozbieżne. Co więcej, nawet przyjmując założenie, że w owej wydzielinie znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia, to ich liczba jest zdecydowanie mniejsza niż w samym ejakulacie. Wydaje się zatem, że do zapłodnienia doszło po drugim zbliżeniu. Ustalenie daty poczęcia jest jednak w tym momencie oparte jedynie na przypuszczeniach. Wiele zależy od samej daty zbliżenia (konieczne ustalenie dni płodnych) i oczywiście od tzw. "szczęścia". Pozdrawiam