Czy Ovarin byłby dobry na regulację hormonów?

Mam PCOS, zbyt wysoki DHEA-S, testosteron, kortyzol, 17OH i podwyższony poziom cukru. Czy można leczyć się w takim przypadku czymś innym niż tabletki antykoncepcyjne dieta? W dodatku dostalam od dermatologa Tetralysal na tradzik na plecach i dekoldzie, kazał odstawić i dostałam silnego wysypu na twarzy i we włosach, czego wczesniej nie było. Teraz proponuje leczenie Axotretem, jednak ja jestem przeciwna. Czy Ovarin byłby dobry na regulację hormonów zamiast tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, Axotret nie jest lekiem antykoncepcyjnym, jest to preparat retinoidu stosowany przy ciężkiej postaci trądziku. Nie podaje Pani, jak bardzo podwyższone są poziomy hormonów, jednak leczeniem pierwszego rzutu przy PCOS są właśnie tabletki antykoncepcyjne. Ovarin może działać wspomagająco, jednak sam w przypadku znacznej hiperandrogenizacji (skutkującej właśnie m.in. trądzikiem) może okazać się nie wystarczający.