Czy Paroxinor powoduje zwroty głowy?

Witam, Przyjmuje paroxinor od 10 dni. Przez pierwsze 7 brałam pół tabletki 20mg, od 3 biorę po całej. Od początku nie czuje się zbyt dobrze, ale obecnie mam ciężka głowę, lekkie zawroty i i ciśnienie 95-115 na 60-75 ( średnio). Chciałabym prosić o podpowiedź, czy te objawy są normalne przy wprowadzaniu leku? Wiem, że minął krótki czas ale zastanawiam się czy trwać w tym aż minie z czasem czy to nie minie, bo lek mi nie podchodzi?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wymienione przez Panią dolegliwości, w tym zawroty głowy oraz niskie ciśnienie są częstym działaniem niepożądanym przy leczeniu paroksetyną. Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który zlecił kurację lekiem Paroxinor, ponieważ może być konieczna korekta dawki lub zmiana leku. Natomiast należy wspomnieć, że korzyści ze stosowania leku często są większe niż ewentualne działania niepożądane, więc lekarz może zdecydować o kontynuacji takiej farmakoterapii.

Proszę pamiętać, by kontrolować ciśnienie krwi – zarówno niskie ciśnienie, jak i skoki ciśnienia krwi są niebezpieczne, ale nie należy bez konsultacji z lekarzem odstawiać ani zmieniać dawki leku Paroxinor. W takiej sytuacji mogą wystąpić reakcje odstawienia, zaś sam proces odstawienia leku polega na stopniowym zmniejszaniu dawki. Bardzo prawdopodobne, że nękające Panią dolegliwości ustąpią w przeciągu kilku tygodni, choć nie sposób stwierdzić tego z całą pewnością.

Zachęcam do lektury artykułu omawiającego grupy leków o działaniu antydepresyjnym: https://portal.abczdrowie.pl/leki-antydepresyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.