Paroxinor a okazjonalne picie alkoholu

Witam. Mam przepisane na okres kilku miesięcy lek Paroxinor. Chciałbym zapytać czy w trakcie leczenie dozwolone jest okazjonalne spożycie alkoholu (piwo-dwa raz na jakiś czas, raz na dwa miesiące więcej - przykładowo) czy należy bezwzględnie odstawić alkohol? Jakie reakcje mogłyby wystąpić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas leczenia paroksetyną należy unikać spożywania napojów alkoholowych.