Czy passer może się odkleić z powodu skurczy macicy w 23. tygodniu ciąży?

Witam mam pytanie o łożysko , jestem w 23 tyg mam założony pessar przez skurcze stawianie się macicy brzuch się stawia do 50 razy dziennie nawet i jest wtedy wielka twarda góra , pewnie przez to ze jestem chuda , chcualam zapytać czy może mieć to wpływ na łożysko ? Boje się panicznie ze np się odklei przez to ze ta macica tak ciagle pracuje

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest wizyta u ginekologa i postępowanie zgodnie z zaleceniami, być może będzie konieczna hospitalizacja w oddziale ginekologii.