Częste skurcze w 33. tygodniu ciąży

Witam, Jak często w 33 tygodniu mogę odczuwać skurcze przepowiadające (są raczej bezbolesne, czuję jak brzuch robi się bardzo twardy)? Dodam, że od 29 tygodnia mam założony pessar, przyjmuję magnez, no spę i luteinę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ze względu na założony pessar konieczna jest wizyta u ginekologa. Mogą być to skurcze przepowiadające poród.
Pozdrawiam