Bóle w dole brzucha w 39 tygodniu ciąży

mam na imię kasia jestem w 39 tygodniu ciąży i pierwsza ciąża. od dwóch dni odczuwam bolesne bóle w dole brzucha tak jak by coś uciskało pojawiają się co jakiś czas . może to są jakieś skurcze .żadne plamienie nie pojawiło się .czy to znaczy że powoli poród się zaczyna .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Mogą to być tzw. skurcze przepowiadające, które z reguły pojawiają się 2-3 tygodnie przed porodem