Witam,
idąc za opisem producenta:
Zapobiega krwawieniu dziąseł i parodontozie, a także chroni zęby przed próchnicą. Zmniejsza odczyn zapalny tkanek przyzębia, krwawienie i wysięki oraz przyspiesza proces gojenia.
Witam!
To dosyć dobra pasta,zawiera składnik hamujący krwawienie z dziąseł. Poleciłabym też pastę Meridol,która ma dodatkowo działanie p/zapalne. Proszę pamiętać także o płukankach,gdyż bardzo wspomagają leczenie. Dobrze by było też używać miękkiej szczoteczki do zębów,żeby nie drażnić chorych dziąseł! I na koniec sprawa,od której należało by zacząć- należy ustalić przyczynę krwawienia,a to powinien zrobić dentysta...gdyż jeśli np. przyczyną krwawienia jest obecność kamienia nazębnego,to dopiero po jego usunięciu nastąpi poprawa... Pozdrawiam.K Wierzbowska.
Z krwawiącymi dziąsłami należy się zglosić do dentysty, najlepiej periodontologa. Domowe sposoby, pasty i płukanki są najczęsciej nieskuteczne.
Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl
Witam serdecznie,
Krwawienie z dziąseł, jeśli nie jest czymś występującym bardzo sporadycznie, jest powodem do niepokoju. Jeśli oprócz tego bolą nas dziąsła, powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza, najlepiej periodontologa.
Krwawienie z dziąseł, jest jednym z pierwszych objawów ich stanu zapalnego. Jeśli nie jest on leczony, może prowadzić do groźnych powikłań, takich jak cofanie się dziąsła, a nawet kości, co z czasem może prowadzić do rozchwiania i utraty zęba.
Najważniejsze jest ustalenie przyczyny takiego stanu. Najczęściej jest to kamień nazębny, połączony z nieprawidłową higieną jamy ustnej. Lekarz podczas wizyty konsultacyjnej powinien ustalić przyczynę stanu zapalnego, a podczas wizyt higienizacyjnych, higienistka oprócz oczyszczenia zębów poinstruje nas odnośnie prawidłowego dbania o zęby. Dzięki temu unikniemy lub przynajmniej zmniejszymy ryzyko podobnych sytuacji w przyszłości.
Jeśli chodzi o prawidłowe oczyszczanie zębów, to powinniśmy myć zęby minimum 2x dziennie przez 3 minuty, szczoteczką z miękkim włosiem i pastą z fluorem. Oprócz tego, konieczne jest nitkowanie zębów minimum raz dziennie, a także wskazane jest płukanie ust po umyciu zębów specjalnymi płukankami. Warto też zmniejszyć w diecie ilość produktów próchnicotwórczych.
Niestety, na pewnym etapie samo dbanie o zęby w domu nie wystarczy i konieczna jest interwencja stomatologa. Najprawdopodobniej tak jest w opisanej przez Panią sytuacji, więc należy się udać na wizytę do stomatologa. Sama pasta Lacalut Aktiv jest dobrą pastą, ale podobnie jak w przypadku np. płukanek, różne osoby w różnym stopniu reagują na substancje aktywne znajdujące się w poszczególnych pastach. Z tego względu niektóre pasty/płukanki będą lepiej działać na jedne osoby, na inne słabiej.
Pamiętajmy, że zawsze jeśli cokolwiek niepokojącego dzieje się z naszą jamą ustną, powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa!
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Krwawienie dziąseł po myciu zębów pastą wybielającą – odpowiada Lek. dent. Iwona Kopczyńska
- Krwawienie dziąseł podczas mycia i jedzenia – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Krwawienie dziąseł podczas mycia zębów – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Podejrzenie zapalenia dziąseł u 18-letniej osoby – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska
- Co oznacza krwawienie z dziąseł? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Krwawienie dziąseł podczas codziennego mycia zębów – odpowiada Lek. dent. Bożena Ksol
- Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Jaka pasta na wrażliwe i krwawiące zęby? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Pasty do wybielania zębów a krwawienie z dziąseł – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
artykuły
Kompleksowa higiena jamy ustnej to nie tylko szczotkowanie
Piękny i biały uśmiech to wizytówka każdego czł
Problemy z dziąsłami - choroba cywilizacyjna XXI wieku?
**Ból, obrzęk, krwawienie, nadwrażliwość na gorące
Opuchnięte dziąsła - przyczyny, objawy i leczenie. Jak sobie pomóc?
Opuchnięte dziąsła to jeden z najczęstszych proble