Lacalut Activ a stan zapalny dziąseł

Dzień dobry, mam 20 lat. Mam bardzo proste i krótkie pytanie, czy lakalut activ (czerwone opakowanie) pasta do zębów przy stanie zapalnym dziąseł jest odpowiednia? Ze stanem zapalnym zmagam się już jakiś czas, a w momencie kiedy zaczęło mi się już trochę poprawiać akurat zmieniłam pastę, na pastę Lacalut i mam wrażenie, że stan zapalny znowu się zaostrzył. Nie wiem czy to wina pasty Lacalut, czy może to coś innego i powinnam szukać przyczyny gdzieś indziej. Proszę o jak najszybsza odpowiedź, boję się, że Lacalut może jeszcze bardziej podrażnić całą jamę ustną i choroba jeszcze bardziej się przeciągnie. Słyszałam, że płyn do jamy ustnej Lacalut też polecany jest przy stanach zapalnych, ale nie wiem, czy efekt nie będzie taki sam jak z pastą Lacalut. Być może zamiast pasty Lacalut active powinnam sięgnąć po Lacalut sensitive? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam!
To dosyć dobra pasta,zawiera składnik hamujący krwawienie z dziąseł. Poleciłabym też pastę Meridol,która ma dodatkowo działanie p/zapalne. Proszę pamiętać także o płukankach,gdyż bardzo wspomagają leczenie. Dobrze by było też używać miękkiej szczoteczki do zębów,żeby nie drażnić chorych dziąseł! I na koniec sprawa,od której należało by zacząć- należy ustalić przyczynę krwawienia,a to powinien zrobić dentysta...gdyż jeśli np. przyczyną krwawienia jest obecność kamienia nazębnego,to dopiero po jego usunięciu nastąpi poprawa... Pozdrawiam.K Wierzbowska.

Witam serdecznie,
Krwawienie z dziąseł, jeśli nie jest czymś występującym bardzo sporadycznie, jest powodem do niepokoju. Jeśli oprócz tego bolą nas dziąsła, powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza, najlepiej periodontologa.

Krwawienie z dziąseł, jest jednym z pierwszych objawów ich stanu zapalnego. Jeśli nie jest on leczony, może prowadzić do groźnych powikłań, takich jak cofanie się dziąsła, a nawet kości, co z czasem może prowadzić do rozchwiania i utraty zęba.

Najważniejsze jest ustalenie przyczyny takiego stanu. Najczęściej jest to kamień nazębny, połączony z nieprawidłową higieną jamy ustnej. Lekarz podczas wizyty konsultacyjnej powinien ustalić przyczynę stanu zapalnego, a podczas wizyt higienizacyjnych, higienistka oprócz oczyszczenia zębów poinstruje nas odnośnie prawidłowego dbania o zęby. Dzięki temu unikniemy lub przynajmniej zmniejszymy ryzyko podobnych sytuacji w przyszłości.

Jeśli chodzi o prawidłowe oczyszczanie zębów, to powinniśmy myć zęby minimum 2x dziennie przez 3 minuty, szczoteczką z miękkim włosiem i pastą z fluorem. Oprócz tego, konieczne jest nitkowanie zębów minimum raz dziennie, a także wskazane jest płukanie ust po umyciu zębów specjalnymi płukankami. Warto też zmniejszyć w diecie ilość produktów próchnicotwórczych.

Niestety, na pewnym etapie samo dbanie o zęby w domu nie wystarczy i konieczna jest interwencja stomatologa. Najprawdopodobniej tak jest w opisanej przez Panią sytuacji, więc należy się udać na wizytę do stomatologa. Sama pasta Lacalut Aktiv jest dobrą pastą, ale podobnie jak w przypadku np. płukanek, różne osoby w różnym stopniu reagują na substancje aktywne znajdujące się w poszczególnych pastach. Z tego względu niektóre pasty/płukanki będą lepiej działać na jedne osoby, na inne słabiej.

Pamiętajmy, że zawsze jeśli cokolwiek niepokojącego dzieje się z naszą jamą ustną, powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa!