Czy pęknięcie krocza jest wskazaniem do cesarki?

Witam. Czy pęknięcie krocza III stopnia przy pierwszym porodzie jest przeciwskazaniem do porodu naturalnego przy drugim i każdym kolejnym? Czy w takim wypadku pozostaje tylko cesarska?? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

zależy jak szybko będzie następna ciąża oraz jakie będą warunku po poprzednim porodzie nie sądzę aby teraz można byłoby to określić ew lekarz ginekolog po badaniu będzie mógł zalecić dalsze postępowanie.