Czy pęknięta przetoka wymaga nagłej wizyty u lekarza?

Dzień dobry, mam stwierdzoną przetokę na dziąśle. Wykonano zdjęcie RTG. Dentysta przepisał mi antybiotyk na tydzień, a wizytę na leczenie mam umówioną tydzień po zakończeniu brania antybiotyku. Przetoka powiększa się i zmniejsza na zmianę. Raz doszło do pęknięcia i wycieku ropy. Czy powinienem udać się do dentysty szybciej?

Dzień dobry, obecność przetoki chroni Pana przed bólem. Za każdym razem, gdy wysięk ropny się zwiększa i wzrasta ciśnienie wewnątrztkankowe, dzięki przetoce istnieje odpływ, w najgorszej sytuacji przetoka pęka i zawartość może być wydalona. Jeżeli w tej chwili nic nie boli, może Pan poczekać na umówioną wizytę.