Czy picie szałwii podczas SIBO jest szkodliwe?

Mam zdiagnozowane SIBO. Lekarz przepisał metronidazol ale chyba ma dosyć wąskie spektrum działania. Słyszałam że można się wspomagać naturą tzn.herbatki i preparaty ziołowe np. szałwia. Boje się gdyż podobno szałwia jest neurotoksyczna, czy picie 1-2 filiżanek nie zrobi mi krzywdy? Dodam że mam SIBO z nadmiarem wodoru czy coś takiego. Bardzo proszę o poradę.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Nie spotkałam się dotąd z przeciwwskazaniem do picia szałwii w SIBO, czasami pojawiają się jedynie doniesienia o konieczności rezygnacji z nasion szałwii hiszpańskiej (chia), zawsze jednak należy obserwować reakcję swojego organizmu i poradzić się lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka