Czy pieprzyki należy usuwać?

Witam, Czy niepokojace zmiany barwnikowe typu "pieprz" nalezy usuwac? Czy istnieje ryzyko,ze usuniecie spowoduje nieprzewidziane efekty? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Nie wszystkie 'pieprzyki' nalezy usuwac. O usunieciu lub nie powinien zdecydowac dermatolog po badaniu dermatoskopowym. W badaniu tym pod duzym powiekszeniem mozna ogladnac zmiany i ocenic, czy maja one pewne cechy (np. okreslona struktura siatki barwnikowej), ktore wskazuja na to, ze zmiana moze byc zlosliwa.