Czy plamienie może oznaczać jajeczkowanie?

Witam!

Mam 24 lata i staram się z mężem o dziecko. Ponieważ miałam długie krwawienia bez jajeczkowania lekarz przepisał mi lek na wywołanie Clostilbegyt od 3 do 7 dnia cyklu. Cykl nie jest monitorowany. Jestem już po pierwszym okresie z tym lekiem, okres był dość obfity, ale nie bolesny. W tym momencie jest 17 dzień po okresie i wystąpiło delikatne plamienie. W tym różowawym zabarwieniu jest sporo śluzu przezroczystego i rozciągliwego, temperatura w pochwie wynosi 37,1. Nie wiem czy ten śluz może być śluzem płodnym, czy może to być śluz po stosunku z mężem? Dodam, że mam delikatne bóle jajników.

Miałam już raz w życiu takie plamienie w okresie jajeczkowania, ale lekarz nic nie wspominał czy tak może być również po braniu tego leku. I tu właśnie moje pytanie, czy to może być plamienie oznaczające jajeczkowanie? Czy kochać się z mężem i starać się o dziecko? Jak długo może trwać takie plamienie? Czy to możliwe że dopiero w 17 dniu mam jajeczkowanie? Trochę się przestraszyłam.

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Plamienia międzymiesiączkowe nie są objawem patognomonicznym Do ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości zawsze wskazana jest wizyta u ginekologa, który przeprowadzi badanie ginekologiczne, względnie zleci USG lub badania hormonalne. Jeżeli plamienie pojawiło się w trakcie leczenia, a wcześniej dochodziło do podobnych incydentów to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż właśnie ma Pani owulację. Do niedawna uważano, iż owulacja zawsze ma miejsce 14 dni przed kolejną menstruacją Obecnie wiemy, iż jest to cecha osobniczo zmienna, a jajeczko uwalniane jest 10-16 dni przed planowaną miesiączką. Dzień owulacji wydaje się być zatem bardzo prawdopodobny. Jeżeli chce mieć Pani pewność co do procesów zachodzących w Pani organizmie, wskazane jest wykonanie badania USG. Reasumując, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż właśnie ma Pani dni płodne. Oczywiście mogą Państwo podjąć starania o dziecko. Proszę pamiętać jedynie o suplementacji kwasu foliowego.

Pozdrawiam