Czy plamienie świadczy o tym, że tabletki są za slabe i nie chronią przed ciążą?

Witam, Stosuję tabletki Kontracept. Brałam je przez 3 m-ce, potem miesiąc przerwy i aktualnie skończyłam2 opakowanie i jestem w trakci 7-dniowej przerwy. pod koniec 2 opakowanie (4 dni do końca) wystąpiło plamienie i trwa już 6 dzień Zdarzyło mi sie to już wcześniej ale może 2razy Czy te tabletki są dla mnie za słabe i powinnam je zmienić i najważniejsze czy jestem chroniona przed ciążą??Czytałam że jeżeli występują takie plamienia to tabl są za słabe i nie chronią przed ciążą. czy to prawda??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomimo plamienia występuje pełna ochrona przed ciążą. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do ginekologa.