Czy plastry antykoncepcyjne wchodzą w interakcję z tym lekiem?

Dzień dobry, stosuje plastry antykoncepcyjne Evra. Proszę o informacje dotyczące interakcji leków na przeziębienie z plastrami: Cirrus Duo, paracetamol, dento -selt oraz leków na wysoki puls: concor cor 1,25, Kaldyum i magneb6. Ponad to, od września zażywałam codziennie witaminę c - ostatnio już przestaje jej zażywać regularnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

W opisanej kombinacji leków zachodzi kilka interakcji: 1) łączne stosowanie Concor Cor i Evra może zniwelować działanie obniżające ciśnienie; jednak jeśli lek jest stosowany tylko z powodu wysokiego pulsu, to nie stanowi to większego problemu 2) stosowanie Cirrus Duo może spowodować podwyższenie pulsu, niwelując dzianie Concor cor - podobny efekt będą miały inne leki zawierające pseudoefedrynę; zamiennie można stosować leki sprayu do nosa z xylometazoliną 3) stosowanie witaminy C może prowadzić do wzrostu poziomu estrogenów, nasilając potencjalne działania niepożądane leku Evra