Czy płyn ejakulacyjny nie wpływa negatywnie na higienę penisa?

Witam. Mam takie pytanie czy za każdym razem kiedy wydobywa się płyn ejakulacyjny muszę wycierać penisa czy nie. Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć czy płyn ten nie wpływa negatywnie na higienę mojego penisa ? 2 pytanie: Byłem ostatnio u dermatologa, ponieważ na skórce penisa (chyba poprawnie nazywa się to napletek) mam prosaki, pytałem go co z tym zrobić to powiedział żeby się tym wogóle nie przejmować, że po prostu mam taką urodę skóry i radził mi żeby tego nie usuwać, a co Wy mi radzicie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badajacego. Lekarz ten ma najlepszy obraz kliniczny swojego pacjenta. Co do wycierania preejakulatu to zależy czy mówi Pan w sytuacji stosunku płciowego czy też przy masturbacji?