Czy płytka retencyjna musi być dopasowana?

Czy przezroczysta płytka retencyjna musi być idealnie dopasowana? Płytka po założeniu na dole jest ścisła, a płytka górna jest luźniejsza- gdy docisnę ją do góry przy jedynkach obniża się na kończący po obu stronach. Zastanawiam się czy wyciski nie zostały źle pobrane i czy nie trzeba wymienić płytki.

Zależy to między innymi nie tylko od dopasowania samego aparatu retencyjnego ale też od kształtu i ułożenia zębów. Im krotsze zęby, im mniej wypukłe są ich korony - tym łatwiej będzie po punktowym nacisku oddzielić założony aparat od zębów. Nie napisała Pani ile czasu minęło od początku noszenia aparatów retencyjnych i czy nosi je Pani zgodnie z zaleceniami. Radzę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam