Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy płytka retencyjna musi być dopasowana?

Czy przezroczysta płytka retencyjna musi być idealnie dopasowana? Płytka po założeniu na dole jest ścisła, a płytka górna jest luźniejsza- gdy docisnę ją do góry przy jedynkach obniża się na kończący po obu stronach. Zastanawiam się czy wyciski nie zostały źle pobrane i czy nie trzeba wymienić płytki.
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Zależy to między innymi nie tylko od dopasowania samego aparatu retencyjnego ale też od kształtu i ułożenia zębów. Im krotsze zęby, im mniej wypukłe są ich korony - tym łatwiej będzie po punktowym nacisku oddzielić założony aparat od zębów. Nie napisała Pani ile czasu minęło od początku noszenia aparatów retencyjnych i czy nosi je Pani zgodnie z zaleceniami. Radzę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy