Czy pływanie może wpłynąć na wynik badania USG jamy brzusznej?

Witam mam termin wykonania usg jamy brzusznej na 15 godzinę a na 13 w tym dniu mam wyjście z dziećmi na basen (jestem n ką) i nie mogę nie iść i teraz mam pytanie czy po godzinnym pływaniu mogę udać się na badanie czy lepiej przełożyć badanie na inny termin ,Zależy mi na tym aby badanie usg brzucha było jak najbardziej dokładne Bardzo proszę o odpowiedz czy pływanie na basenie krótko przed badaniem jest niewskazane czy też nie ma wpływu Dziękuję za odpowiedz

Witam,

pływanie nie wpłynie na wynik badania. Jest to taka sama aktywność jak inne i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że zabraniają komuś się poruszać przed wykonaniem jakiejkolwiek diagnostyki obrazowej.
Tutaj kwestia z jakiego powodu jest robione badanie bo jeśli jest jakiś obrzęk to przy wykonywaniu ruchu może się zmniejszyć i będzie go mniej, po prostu. Jeśli problem jest ze strukturą to nie ma takiej możliwości.

pozdrawiam
Konrad Skrzat