Czy po chorobie tarczycy można oddawać krew?

Dzień dobry, Mam 21 lat i 3 miesiące temu zdiagnozowano u mnie podostre zapalenie tarczycy. Obecnie przechodzę przez fazę niedoczynności i przyjmuję Euthyrox N 75. Przedtem od ukończenia 18 roku życia byłam dawcą krwi. Moje pytanie jest następujące: czy po wyleczeniu będę mogła powrócić do oddawania krwi? Na stronach regionalnych punktów krwiodawstwa choroby tarczycy sa przeciwskazaniem, jednak nie ma wymienionej tej, na którą ja choruję.

Dzień dobry, jest to infekcja wirusowa, po wyleczeniu, jeżeli we krwi nie występują przeciwciała świadczące o procesie autoimmunologicznym, można oddawać krew.