Czy po czternastej tabletce mogę zrobić przerwę?

Witam. Mam pytanie. Czy można zrobić przerwę na okres po 14. tabletce, aby okres wystąpił wcześniej? Ostatnio nie zrobiłam przerwy, a teraz zależy mi żeby jednak był o tydzień szybciej? Czy po 7-dniowej przerwie kontynuować to opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wysoce niewskazane jest przerywanie przyjmowania tabletek w połowie blistra. Sugerowałabym odczekać do końca opakowanie - krwawienie na pewno wystąpi.
Proszę pamiętać, że substancją czynną tabletek są hormony egzogenne i ich przyjmowanie powinno być regularne. W innym przypadku może dojść do poważnych zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam