Przerwa po 14. tabletce antykoncepcyjnej

witam. czy gdy po 13 tabletkach przyjętych zgodnie z planem i 14 z ponad 12 godzinnym opóźnieniem zrobiłam sobie przerwę 6 dniową i rozpoczęłam nowe opakowanie to jestem zabezpieczona czy też przez całe nowe opakowanie muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Witam,
nie należy w ten sposób przyjmowac tabletek.
Zawsze powinno się przyjmować całe opakowanie do końca,
Trudno przewidzieć skuteczność ochrony podczas kolejnego opakowania