Czy po ekstrakcji zęba mogę wybrać się do parku rozrywki?

Dzień dobry, w czwartek miną dwa tygodnie odkąd chirurgicznie usunięto mi ósemkę prawą dolną. Zabieg trwał około 2h ze względu na to, że ósemka była problematycznie ułożona (zatrzymana, leżąca). Pomimo upływu prawie dwóch tygodni żuchwa przy jedzeniu nadal pobolewa, nie jestem w stanie otworzyć w pełni ust, rana w jamie ustnej dobrze wygojona. W weekend mam planowany wyjazd ze znajomymi do parku rozrywki Energylandia, czy mogę jechać bez obaw czy coś mi się z tym stanie, czy jednak zmiany ciśnienia mogą jakoś negatywnie wpłynąć na proces dalszego gojenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aktywność po ekstrakcji zęba jest kwestią indywidualną i zawsze najlepiej poruszać tę kwestię z lekarzem prowadzącym.

Zazwyczaj powrót do aktywności możliwy jest po kilku dniach od ekstrakcji zęba. Wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku. W Pańskim przypadku minęło już trochę czasu, jednak z uwagi na to, że wspomina Pan o nadal odczuwanych dolegliwościach, takich jak ból oraz problem z otworzeniem jamy ustnej, to radzimy udać się na konsultację stomatologiczną. Lekarz oceni, czy proces gojenia nie jest zaburzony i zaleci dalsze postępowanie.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytanie innej użytkowniczki. Znajduje się ono pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-usunieciu-zeba-mozna-jezdzic-na-karuzeli.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.