Czy po odstawieniu leków na schizofrenię paranoidalną lekarz wystawi zaświadczenie o zdolności do pracy?

Mam taki problem. Biorę leki już 2,5 roku (rispolept consta) i lekarz powiedział, że mam brać 5 lat. Wtedy przestanę brać leki za zgodą lekarza. Choruję ponoć na schizofrenię paranoidalną, ale chciałbym iść już do pracy, co uniemożliwiają mi leki, bo mam przez nie słabą pamięć. Jeśli zrezygnuję z brania leków, to wtedy lekarz medycyny pracy pozwoli mi pracować w call center? Jak to wygląda w praktyce? Będę musiał od psychiatry jakieś zaświadczenia brać, że mogę pracować co jakiś czas? Proszę o wyczerpujące odpowiedzi, bo nie chciałbym się wkopać i nie mieć pracy, ani renty, tym bardziej że zostało mi 2,5 roku. Jednakże branie leków nie należy do przyjemnych, bo z ostatnich 2,5 roku nie pamiętam nic.

Myślę, że warto porozmawiać z lekarzem-psychiatrą, w porozumieniu z nim zmniejszyć dawkę leków i spróbować wrócić do pracy, kiedy leki nie będą tak bardzo utrudniały funkcjonowania. Samodzielne odstawienie leków nie jest dobrym rozwiązaniem, bo mogą wrócić przykre objawy choroby.