Czy po leczeniu schizofrenii paranoidalnej można zostać kierowcą?

Mam schizofrenię paranoidalną i jestem w trakcie leczenia, rispolept consta co 2 tyg. Lekarz psychiatra, który jest ordynatorem w szpitalu powiedział mi, że po zakończeniu leczenia za 4 lata, uzyskam zdolność do pracy i będę mógł pracować jako kierowca zawodowy. Czy to jest prawda, jak wygląda sytuacja?

Witam,
To jest bardzo trudne pytanie. Wiele czynników jest w Pana przypadku zmiennych, trudno określić, w jakiej remisji Pan będzie, jakie leki będzie Pan przyjmował za 4 lata, jaka będzie Pana sprawność psychomotoryczna. Uważam, że należy skoncentrować się na leczeniu i zrobić wszystko, by wrócić do jak najlepszego zdrowia.
Pozdrawiam