Czy po receptę na plastry antykoncepcyjne trzeba chodzić co miesiąc do ginekologa?

Witam. Mam 17 lat i chcę zacząć stosować plastry antykoncepcyjne. Moje pytanie dotyczy tego, czy muszę co miesiąc chodzić do ginekologa po receptę na nie?

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zazwyczaj lekarz wypisuje pacjentce receptę na środki antykoncepcyjne na następne 3 miesiące. Ma to dobre strony, bo nie trzeba chodzić do ginekologa co miesiąc, ale z drugiej strony trzeba się liczyć ze sporym jednorazowym wydatkiem (dlatego warto zapytać lekarza, ile kosztuje wypisywany przez niego lek i ewentualnie poprosić o tańszą alternatywę, jeśli jest za drogi). Jeśli ginekolog wybierze Pani konkretny preparat i będzie go Pani dobrze tolerować, to potem receptę na ten lek może wypisać także lekarz rodzinny.

Pozdrawiam!