Czy po resekcji gruźliczaka konieczna będzie kuracja lekami przeciwprątkowymi?

Czy po resekcji gruzliczaka (dwa tygodnie temu) konieczna bedzie kuracja lekami przeciwpratkowymi? Nie mam żadnych objawów gruźlicy. Ani nie miałem. Jama pogruzlicza została usunięta. Czy na tym leczenie sie kończy?

Piotr Pilarski

Wszystko zależy od badania lekarskiego. Sugeruję poczekać do kolejnej wizyty u lekarza prowadzącego. Możliwe, że konieczne będzie wprowadzenie antybiotykoterapii.

Pozdrawiam.