Czy po rynoseptoplastyce można uprawiać sporty?

Czy po rynoseptoplastyce można trenować bieganie? 13.03 miałem zabieg zgodnie z zaleceniem lekarza przez cały marzec i kwiecień nic nie trenowałem. W maju zacząłem chodzić na siłownie 3 x w tygodniu oraz biegać 1 w tygodniu, dodam ze nie trenowałem z pełnym obciążeniem. W czerwcu lekarz bez oględzin pozwolil na pełen trening, mam obawy ponieważ po każdym z treningów (zwłaszcza bieganiu) wydmuchuje z nosa krew czy to normalne? Może mam trochę odpuścić?

Oj. te wydmuchiwanie krwi w 3 miesiące po zabiegu to nienormalne. Chyba masz perforację przegrody nosa po źle wykonanej operacji? Zapytaj się operatora i poproś o szczerą odpowiedź w tej sprawie lub przyjedź. Trzeba działać szybko, jesteś młody a nos jest jeden na cale życie, jak serce.