Czy po skalingu może pojawić się nadwrażliwość zębów?

Dzień dobry, proszę o radę, jestem po skalingu, piaskowaniu i fluoryzacji zębów, tego kamienia było naprawdę dużo na zębach, czy to normalne że teraz mam nadwrażliwe zęby i trudno gojące się rany na dziąsłach? Kiedy przestane to odczuwać? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Witam serdecznie, nadwrażliwość po zabiegu skalingu i piaskowania występuje dość często i niebawem powinna minąć. Gdyby rany na dziąsłach nie chciały się wygoić, proszę się zgłosić do stomatologa. Pozdrawiam.