Czy usuwanie kamienia z zębów niszczy szkliwo?

Witam, mam pytanie odnośnie usuwania kamienia z zębów ultradźwiękami, piaskowania i polerowania. Czy te zabiegi niszczą szkliwo (czy stracę je bezpowrotnie)? Czy nadwrażliwość po zabiegu jest przejściowa, czy na stałe? Czy generalnie zabieg ten polecany jest przez specjalistów, czy to tylko niepotrzebne narażenie zębów?

Zabiegi te są bezpieczne .Nadwrażliwość występuje u małej grupy pacjentów.Można jej zaradzić wykonując od razu po wspomnianych zabiegach fluoryzację ( na oczyszczone zęby podaje się w preparatach fluor ,który wtedy lepiej wnika ) i lakierowanie. Można też używać past i płukanek do zębów na nadwrażliwość zębów.

Zabiegi są całkowicie bezpiecznie i konieczne raz na 6 miesięcy aby zachować zdrowe dziąsła. Zabieg wykonywany jest w powiększeniu więc nie ma obawy o uszkodzenie tanek zęba i dziąsła. Nadwrażliwość może pojawić się po zabiegu i jest ona przejściowa.