Czy po takim czasie od operacji przepukliny mogę zacząć domowe ćwiczenia?

Witam, Czy po 8 tygodniach po operacji przepukliny na pachwinie (hernia inguinalis) klasyczna metoda ( cięcie na 8cm, bez komplikacji ) mogę zacząć proste domowe ćwiczenia typu przysiady, pompki, rozciąganie, joga pomimo iz pojawiają się podczas różnych ruchów nogą mały kujacy ból ? Wciąż odczuwam lekki dyskomfort (piknięcia) podczas różnych czynności domowych oraz mały ból po dłuższych spacerach . Dodam, że wciąż nie pracuje ( odpoczywam w domowym zaciszu ) wracam do pracy za miesiąc ( kucharz ) szczupły mężczyzna 30 lat Dziękuję .

Do czasu, aż dolegliwości bólowe nie miną sportowy wysiłek nie jest wskazany. Jeśli była implantowana siatka, to 8 do 12 tygodni zwykle wystarcza do podjęcia większości aktywności.