Czy po usinięciu implantu płodność może wrócić z dnia na dzień?

Dzień dobry, Dwa tygodnie temu usunęłam implant Implanton NXT. Chciałabym się zapytać czy rzeczywiście płodność może wrócić z dnia na dzień czy też można przez miesiąc/dwa miesiące uprawiać seks bez zabezpieczenia bo są nikłe szansę na poczęcie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku usunięcia implantu płodność wraca dość szybko, jednak do pierwszego krwawienia należy się zabezpieczać. W tym przypadku zalecana jest metoda antykoncepcyjna w postaci prezerwatyw. Pełna płodność po wyjęciu implantu wraca dopiero po miesiącu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/implant-antykoncepcyjny-zabieg-dzialanie-wady-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/utknal-jej-implant-antykoncepcyjny-kobieta-ma-sparalizowana-reke-i-do-konca-zycia-bedzie-niepelnosprawna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.