Czy stosując implant można zajść w ciążę?

Witam czy podczas stosowania implanu antykoncepxyjnego .. mozna zająć w ciążę... mam to już 1.5 roku i zatrzymała mi się miesiaczka.. do tej pory było normalnie

Redakcja abcZdrowie

Witam, implant antykoncepcyjny, dzięki stopniowemu uwalnianiu progestagenu do krwi, jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną, ale nie niezawodną. Należy pamiętać, że nie ma antykoncepcji skutecznej w 100% – w przypadku implantu jest to ponad 99%. Zatem ryzyko zajścia w ciążę istnieje. Jednak dużo bardziej prawdopodobne jest, o czym powinien Panią poinformować lekarz, pojawienie się nieregularnych krwawień lub nawet ich brak. Jest to jeden ze skutków ubocznych tej metody antykoncepcyjnej. Więcej informacji może Pani odnaleźć w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/implant-antykoncepcyjny-zabieg-dzialanie-wady-przeciwwskazania. Sugeruję zatem w pierwszej kolejności wykonanie testu ciążowego, zaś następnie – konsultacje ginekologiczne. Lekarz będzie mógł precyzyjnie określić, czy ustanie menstruacji jest spowodowane tylko działaniem niepożądanym ze strony implantu antykoncepcyjnego. Zachęcam również do lektury artykułu o innych przyczynach braku miesiączki, znajdzie go Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.