Czy mogę być w ciąży w takiej sytuacji?

Dzień dobry, od 10 miesięcy regularnie biorę tabletki hormonalne M***, uprawiałam sex ze swoim chłopakiem bez prezerwatywy i był to dzień płodny, ale nie skończył we mnie, czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli zażywa Pani skrupulatnie pigułki, to nie ma Pani owulacji, zatem ryzyko zapłodnienia niezależnie od dnia cyklu jest takie same. Skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej waha się, lecz maksymalnie może sięgać powyżej 99%.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Jeżeli jako dodatkową formę zabezpieczenia stosują Państwo stosunek przerywany, to ryzyko ciąży prawdopodobnie spada do zera. Oczywiście, proszę pamiętać, że nie ma niezawodnych metod antykoncepcji, zatem jeżeli cokolwiek budzi Pani wątpliwości, np. pojawiają się podejrzane symptomy lub nie występuje krwawienie z odstawienia, należy w pierwszej kolejności wykonać test ciążowy.

Być może zainteresuje Panią także nasza infografika: https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.