Czy podczas badania USG jajników można dostrzec zrosty lub inne nieprawidłowości?

Witam. Dzis miałam robione badanie palpacyjne u ginekologa oraz usg jajników ale przez brzuch. Czy na takim usg można dostrzec np. zrosty czy inne nieprawidłowości. Bo powiedziła, że jajniki w porzadku. Pytam, bo miałam nawracajace infekcje pochwy i wspomniała Pani doktor ze rozne moga byc nastepstwa. Czy w razie czego, byłoby widac taki stan na USG?

Witam. Usg przez powłoki brzuszne umożliwia uwidocznienie jajników, nie ma powodów do niepokoju.