Czy podczas kuracji izotekiem można uzywać suplementów diety?

witam, czy podczas kuracji izotekiem można uzywać suplementów diety? np. merz spezial na wzmocnienie włosów i paznokci lub asystor slim wspomagające diete. z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam!

W przypadku stosowania izoteku należy podać lekarzowi, który zalecił tę kurację, jakie leki i suplementy Pani przyjmuje. Należy zachować ostrożność stosując preparaty z witaminą A - merz special zawiera wit. A. Co do drugiego preparatu jaki Pani wymieniła także należy skonsultować to z lekarzem, gdyż może zachodzić interakcja między lekiem a tym suplementem. Poza tym radzę skorzystać z porady dietetyka, który podpowie co powinna Pani jadać, aby zgubić zbędne kilogramy (zamiast stosować preparaty na odchudzanie) oraz jakie produkty powinna Pani włączyć do diety aby wzmocnić włosy i paznokcie oraz czego nie jeść aby ułatwić kurację przeciw trądzikową. Pozdrawiam

Z tym pytaniem to tylko i wyłącznie do lekarza który zalecił Izotek. Tylko on może podjąć traką decyzję mając wiele dodatkowych informacji. Nie ma co liczyć na podpowiedź internetową,bo może ona mieć fatalne skutki uboczne.
Pozdrawiam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Polecałabym dietę z niską zawartoscia cholesterolu oraz z kontrolowaną zawartoscią kwasów tłuszczowych o zredukowanej kaloryczności. Po uzgodnieniu z lekarzem mozna przyjmować leki i suplementy wspomagające prace wątroby. Pozdrawiam. W przypadku gdy nie wolno sie Pani opalać, mozna rozważyć suplementację witaminą D. Dietetyk w Pani miescie dobierze odpowiednią dietą. Pozdrawiam