Czy podczas laparoskopii leżąc na stole leży się nago?

Czy podczas laparoskopii leżąc na stole leży się nago czy w koszuli- przyznam szczerze że jak Nago to gdzie poszanowanie godności pacjenta, wiem że lekarze musza mieć dostęp do pacjenta, ale mamy XXI wiek

U nas pacjent jest w specjalnej koszuli i może być w majtkach. Nie wiem jak w innych szpitalach. Cały brzuch musi być odsłonięty.