Czy podczas miesiączki mogę odbyć konsultację chirurgiczną?

Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć czy miesiączka jest przeciwskazaniem, do wizyty w poradni chirurgicznej. Jestem zapisana na 23.11 jednakże wtedy będę mieć końcówke miesiączki. Wizyta ma dotyczyć hemoroidów i podjęcia decyzji o usówaniu. Niestety zapisując sie w szpitalu kompletnie zapomniałam o tym że będe mieć miesiączke w tym czasie. Dlatego zastanwiam się czy to jest problem do wykonania wizyty w poradni.
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Objawy ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jaksą objawy tego schorzenia ? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry

wydaje się, że konsultacja chirurgiczna dotycząca usunięcia hemoroidów może być wykonana w ostatnich dniach okresu. Pani wizyta ma dotyczyć badania proktologicznego, więc raczej tu plamienie końca miesiączki nie powinno mieć znaczenia. Jeśli będzie ono niewidoczne, bardzo skąpe to warto na wizytę lekarską się udać, szczególnie że pewnie czas oczekiwania był dosyć długi. Jeśli natomiast miesiączka będzie jeszcze obfita to można podjąć kontakt telefoniczny z przychodnią, aby zapytać się jak w takiej sytuacji należy postąpić. Jeśli lekarz zadecyduje, że takie badanie jest możliwe, to także wizytę trzeba odbyć. W takich przypadkach zawsze lepiej podjąć próbę kontaktu, aby nie stawiać siebie ani lekarza Panią badającego w niekomfortowej sytuacji. Może to być stresujące zarówno dla Pani, jak i lekarza, dlatego warto temu zapobiec. Zachęcamy zatem do kontaktu z przychodnią i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-hemoroidow-zewnetrznych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty