Czy podczas piaskowania piaskowana jest cała powierzchnia zębów?

Piaskowanie zębów ?? Czy podczas tego zabiegu, piaskowana jest cała powierzchnia zębów ? Czy najpierw osad usuwany jest mechanicznie(jakieś wiertło), a dopiero tam gdzie osad nie może zostać usunięty za pomoca tego(wiertła?) usuwany jest poprzez piaskowanie ??

Piaskowanie zazwyczaj połączone jest ze skalingiem, podczas którego można usunąć twardsze osady takie jak kamień nazębny (nie usuniemy go podczas piaskowania). Piaskujemy całą powierzchnię zębów, w szczególności miejsca, gdzie znajdują się osady (może więc być tak,że pewne rejony będą dłużej i intensywniej piaskowane). Na koniec zęby powinny być jeszcze bardzo dokładnie wypolerowane.