Wady i zalety piaskowania zębów

Witam, proszę o opinie stomatologów odnośnie piaskowania zębów. Czy to zabieg szkodzący szkliwu? Stomatolodzy zalecają go co 6-12 miesięcy, jednak spojrzmy realnie, przecież jest to w jakiś sposób działanie mogące powodować "scieranie", może scienczanie warstwy szkliwa?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Umiejętnie przeprowadzony zabieg piaskowania jest bezpieczny dla szkliwa. Jest kilka bardzo ważnych zasad o których higienistka musi pamiętać. Ważny jest też sprzęt najnowszej generacji. Tak jak Pani napisała pełna higienizacja obejmująca skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację jest zalecana co 6 miesięcy. Gwarantuje to zachowanie optymalnej higieny jamy ustnej.

0

Dzień dobry,
piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym,który nie uszkadza szkliwa zębów.Mieszanka drobin specjalistycznego piasku i wody,pod ciśnieniem doskonale usuwa złogi nazębne ( kamień i płytka bakteryjna) i przebarwienia powstałe wskutek np.spożywania kawy ,herbaty,palenia papierosów.W połączeniu ze skalingiem ultradźwiękowym pozwala na mechaniczne usunięcie czynników sprzyjających powstawaniu ognisk próchniczych i stanów zapalnych przyzębia.W żadnym stopniu nie wpływa na strukturę szkliwa.
Polecam zabieg piaskowania jako bardzo skuteczny i zalecam go moim pacjentom raz na 6 miesięcy.
Pozdrawiam.

0

Raczej nie częściej niż raz do roku , osobiście nie przepadam za piaskowaniem i robimy to tylko wtedy kiedy to jest naprawdę niezbędne.Piaskowanie powoduje zmatowienie powierzchni i trzeba ją dokładnie po zabiegu wypolerować , jeżeli się tego nie zrobi albo pacjent nie dość przykłada się do szczotkowania to można zaobserwować szybsze narastanie osadów.
To nie znaczy ,że nie wykonywać piaskowania , ale nie jest to niezbędne w każdym przypadku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty