Wady i zalety piaskowania zębów

Witam, proszę o opinie stomatologów odnośnie piaskowania zębów. Czy to zabieg szkodzący szkliwu? Stomatolodzy zalecają go co 6-12 miesięcy, jednak spojrzmy realnie, przecież jest to w jakiś sposób działanie mogące powodować "scieranie", może scienczanie warstwy szkliwa?

Umiejętnie przeprowadzony zabieg piaskowania jest bezpieczny dla szkliwa. Jest kilka bardzo ważnych zasad o których higienistka musi pamiętać. Ważny jest też sprzęt najnowszej generacji. Tak jak Pani napisała pełna higienizacja obejmująca skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację jest zalecana co 6 miesięcy. Gwarantuje to zachowanie optymalnej higieny jamy ustnej.

Dzień dobry,
piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym,który nie uszkadza szkliwa zębów.Mieszanka drobin specjalistycznego piasku i wody,pod ciśnieniem doskonale usuwa złogi nazębne ( kamień i płytka bakteryjna) i przebarwienia powstałe wskutek np.spożywania kawy ,herbaty,palenia papierosów.W połączeniu ze skalingiem ultradźwiękowym pozwala na mechaniczne usunięcie czynników sprzyjających powstawaniu ognisk próchniczych i stanów zapalnych przyzębia.W żadnym stopniu nie wpływa na strukturę szkliwa.
Polecam zabieg piaskowania jako bardzo skuteczny i zalecam go moim pacjentom raz na 6 miesięcy.
Pozdrawiam.

Raczej nie częściej niż raz do roku , osobiście nie przepadam za piaskowaniem i robimy to tylko wtedy kiedy to jest naprawdę niezbędne.Piaskowanie powoduje zmatowienie powierzchni i trzeba ją dokładnie po zabiegu wypolerować , jeżeli się tego nie zrobi albo pacjent nie dość przykłada się do szczotkowania to można zaobserwować szybsze narastanie osadów.
To nie znaczy ,że nie wykonywać piaskowania , ale nie jest to niezbędne w każdym przypadku.