Czy podczas seksu bez zabezpieczenia mogłem zarazić się HIV?

Witam. Miałem tydzień temu sex z dziewczyną, której nie znałem... Powiedziała, że ma chłopaka, ale potrzebowała pieniędzy. Najpierw wzięła i mi zrobiła ustami a później był sex... Jak jej włożyłem to po chwili powiedziałem jej, że założę prezerwatywę, a ona mi powiedziała, że nie muszę, bo ona bierze tabletki (chyba, żeby nie zaszła w ciąże). Robiliśmy to około 5 min. Czy mogłem się zarazić HIV? Po godzinie czasu poszedłem i umyłem penisa mydłem i wodą. Po 1 lub po 2 dniach zaczęło mnie boleć gardło - raz mnie boli a raz nie (ale nie wiem czy czasami to nie jest od klimy samochodowej). Dostałem białe plamki na penisie, ale posmarowałem maścią i prawie już nie mam, ale na języku mi się utrzymują małe czerwone plamki, a tak dobrze się czuje. Czy mogłem się zarazić HIV czy inną chorobą?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

W takiej sytuacji jak najbardziej może dojść do zakażenia.

Tylko prezerwatywa chroni przed wszelkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Jeżeli odbywamy seks z osobą której nie znamy i nie jesteśmy pewni czy jest zdrowa czy nie prezerwatywa powinna być podstawą bez której nie powinno dojść do zbliżenia.

Należy pamiętać, że nie ma znaczenia czy stosunek trwa dłużej czy krócej, czy doszło do pełnej penetracji czy miała miejsce ejakulacja.Za każdym razem możemu ulec zakażeniu.
Dodatkowo często podczas seksu oralnego można również zarazić się różnymi chorobami.

Opisane objawy mogą świadczyć iż doszło do infekcji grzybiczej lub bakteryjnej.
Jeżeli coś Pana niepokoi uważam, że warto udać się do lekarza.

Pozdrawiam!