Czy podczas trwania miesiączki istnieje możliwość wolniejszej pracy serca i opuchlizny?

Witam serdecznie. Leczę nerwicę lękową w tej chwili farmakologicznie. Przyjmuje citalopram w dawce 20 mg rano i wenlafaksyne 75 wieczorem. Prawie co miesiąc na dwa dni przed miesiączką zaczynam puchnąć. Czasem mniej,czasem bardziej. Tym razem pojawiły się też lęki. Jakiś wewnętrzny niepokój. Zmierzyłam ciśnienie. W porządku. Tętno jak na moje możliwości za niskie,bo 50-64. Ogolnie jest większe i to ono jest powodem tych lęków. Pod jedną pacha pojawiło się coś w stylu opuchlizny. Czy podczas trwania miesiączki istnieje możliwość wolniejszej pracy serca i opuchlizny? Jakie powinnam wykonać badania?

Do pełnej konsultacji z wynikami badań!
Ważne badanie, objawy, stan ogólny i neurologiczny Pacjenta!
Jakie wyniki badań , Jakie inne schorzenia, sprawność, typ pracy, styl życia, aktywność ?... Jaki nastrój ?
Do omówienia z Psychiatrą leczącym.
Pozdrawiam