Praca serca a widoczne tętno na szyi

Czy normalna praca serca może powodować widoczne tętno np. na szyi czy brzuchu? Mógłbym sobie precyzyjnie zmierzyć tętno patrząc na szyję w lustrze bądź na brzuch podczas leżenia, czy może to być objaw niewłaściwej pracy serca? Podczas badań lekarskich do pracy jako elektromonter dowiedziałem się, że mam jakieś schorzenie serca, które niczym się nie objawia i nie ma żadnych konsekwencji, jednak jest to swego rodzaju wada(niestety, nie pamiętam nazwy). Czy może to mieć jakiś związek?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc cos wiecej powiedziec. proponuję udac się do lekarza rodzinnego.