Czy podczas zszywania rany w palcu można doprowadzić do ucisku nerwu i odrętwienia palca ?

Czy chirurg szyjąc rane w palcu może doprowadzić do ucisku nerwu i odrętwienia palca ?

Raczej to następstwo samej doznanej rany, a nie zszywania rany. W czasie zranienia na pewno doszło do uszkodzenia jakiś drobnych nerwów skórnych co właśnie doprowadziło do odrętwienia palca.

Witam , wiele zależy od rodzaju , lokalizacji i wielkości rany! Jeśli chirurg zakłada szwy w takim zakresie , aby uratować palec- to jest to możliwe i nie stanowi błędu!!! z.żurawski