Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podwyższona prolaktyna może być przyczyną niskiego libido u chłopaka?

Witam, Chciałabym dowiedzieć się czy poziom prolaktyny u młodego mężczyzny (31lat) : 26,09 ng/ml przy normie do 25 ng/ml to dużo podwyższona prolaktyna i czy może wpływać na i być przyczyną niskiego libido u mojego chłopaka ? Dodam, że bardzo rzadko współżyjemy, on obwinia za to przemęczenie pracą umysłową i dojazdami , chandrę z powodu małego mieszkania które chce w końcu zmienić a ciągle nie ma możliwości. Zwala też brak ochoty na brak makijażu i łądnej bielizny, co dla mnie jest wymó
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Dzień dobry!

Hiperprolaktynemia może przyczyniać się do obniżenia libido. Nigdy nie interpretuje się jednak pojedynczego wyniku, ale pełen profil hormonalny. Warto, aby partner zgłosił się do lekarza z takim kompletem wyników.

Przyczyną braku ochoty na seks i/ lub rzadkiego współżycia mogą być jednak, równie istotnie, wszystkie inne wymienione przez Panią czynniki - tj. przemęczenie, stres, trudna sytuacja sytuacja życiowa lub mieszkaniowa, niedostatecznego wzajemne starania partnerów o swoją atrakcyjność fizyczną itp. - a także jeszcze inne (często nieuświadamiane).

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy