Czy pogorszenie wzroku może mieć związek z toczniem?

Witam. Mam coraz większy problem z oczami, zaczęłam podwójnie widzieć do tego czuje ból przy ruchu gałek ocznych. Choruje na toczen i obserwacja pod kontem RZS. Ostatnio gorzej sie czuje. Czy to może oznaczać ze choroba zajela sie oczkami. Pozdrawiam

Witam.możliwe ze tak i nie. Może to być efekt leków zazywanych. Widzenie podwójne wymaga kontroli u okulisty. Jeżeli okulary nie pomogą to do neurologa. Zbadać tez cukier. Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Taka sytuacja może mieć zwiazek z chorobami ogólnymi,proponuję zgłosić się na kontrolną wizytę do lekarza okulisty.
Pozdrawiam