Czy potrzebuję wizyty u psychologa?

Witam! Mam pytanie ponieważ mam dziwne objawy podejrzewam nerwice lecz nie jestem do końca pewna wydaje mi się ze mam jakiegoś raka myśle o najgorszych chorobach. Mam dziwne ataki mianowicie nagle zaczyna mi szybko bić serce, trzęsę się cała i dziwnie się czuje (nie potrafię opisać tego uczucia) jakby tkwiły we mnie jakieś emocje. Boje się ze zemdleje choc puls mam bardzo wysoki. Zaczynam panikować i płakać. Wtedy zawsze wezmę krople na uspokojenie i po kilku minutach mi przechodzi ale potem jestem bardzo zmęczona ze najlepiej to poszłabym spać. Ostatnio miałam tez uczucie ciepła z tylu głowy. Mrowieja mi tez opuszki palców. Boje się ze jest mi coś poważnego. Badania krwi wszystkie możliwe wykluczające raka czy inne choroby miałam wyszły dobre. Lekarz zalecił wizytę u psychologa. Czy jest mi potrzebny tylko psycholog? Boje się i myśle cały czas o tym żeby nie złapał mnie ten atak... mam tez również dziwne nawyki wykonuje różne czynności lecz tak naprawdę nie muszę ich wykonywać. Mam już dość wykańcza mnie to i chciałabym chociaż dzień przeżyć spokojnie pełna energii, bez tego ataku. Nie mam na nic siły. Proszę doradźcie. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pani problem jest natury psychologicznej.
Opisane przez Panią objawy, w tym lęk o własne zdrowie, wskazują
na zaburzenia lękowe.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze
bardziej potęgują ich lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl